TRI® PERFORMANS KONSEPTİ
BİR KONSEPTTE 4 ALTIN ​​STANDART

TRI® Dental İmplant Sistemi, dört temel teknoloji özelliğini birleştirir. Her özellik diş hekiminin tedavisi için maksimum performans ve kalıcı kalite sağlamayı amaçlamaktadır. Bu unsurları TRI® Performans Konseptinde birleştiriyoruz.

TRI® PERFORMANS KONSEPTİ
ÖZELLİKLERİ

TRI® SOFT TISSUE CONCEPT
For long-term esthetic results. 

• Integrative platform-switch concept to preserve the crestal bone 
• Consistent soft tissue management within all prosthetic components 
• Homogeneous transition between implant and abutment to avoid «dirt pockets» 

TRI® FRICTION
For a secure connection. 

• Secure abutment stability through a dense tapered press fit 
• Elimination of micro-movements between implant and abutment 
• Internal hex for guided abutment positioning 

TRI® BONEADAPT 
For immediate stability. 

• High primary stability through a tapered implant body with self-cutting thread 
• Bio-mechanical bone-adaption with maximum bone-to-implant contact 
• Optimized conservation of the cortical bone through macro-thread design 

TRI® SBA SURFACE 
For predictable osseointegration. 

• Fast and reliable osseointegration 
• Industry gold standard for secure osseointegration for more than 20 years 
• World‘s most scientifically proven surface technology. 

SBA: Sand-Blasted, large-grit, double Acid-etched 

TRI® YUMUŞAK DOKU KONSEPTİ
UZUN VADELİ ESTETİK SONUÇLAR İÇİN

Yumuşak doku arayüzü aynı zamanda benzersiz ve yenilikçidir. Sürekli platform anahtarı, implant abutment bağlantısı etrafında tutarlı ve sıkı bir yumuşak doku sızdırmazlığı sağlar. Tüm protez bileşenleri, ölçü postası ve iyileştirme başlığından son dayanağa kadar tüm bileşenleri kapsayan tutarlı bir çıkış profilini entegre eder.

TUTARLI OLUŞUM PROFİLİ

Yumuşak doku arayüzü pürüzsüzdür ve geniş platform değiştirme konseptine rağmen "kir cebi" bırakmaz. Sonuç olarak, yumuşak doku kritik implant-abutment arayüzünü korur ve kapatır.

TRI® SÜRTÜNME
GÜVENLİ BİR BAĞLANTI İÇİN

TRI® Friksiyon, teknolojik olarak benzersiz bir protez bağlantı ve TRI® Performans Konseptinin ayrılmaz bir parçasıdır. 0,006 mm'lik bir üretim toleransı, uzun süreli stabiliteye sahip protez bileşenlerinin mükemmel ve son derece hassas olmasını garanti eder.

ÖZELLİKLERİ
SADECE AVANTAJLAR

• Maksimum abutment stabilitesi için pres geçme • İmplant ve abutment arasında mikro hareketlerden kaçının • Rotasyonel stabilite sayesinde vida gevşemesi olmaz • Abutmentin vidasız bile tutulmasıyla iyileştirilmiş kullanım 

Internal conical 45 degree connection to eliminate the micro-gap

Frictional internal hexagon connection for maximum rotational and axial stability 

TRI® BONEADAPT
ANINDA İSTİKRAR İÇİN
GÖVDE TASARIMI

İmplant gövdesi, implant boyunca farklı kemik bölgelerinde maksimum kemik adaptasyonu sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. İmplantın tepesinde, ters konik boyun tasarımı krestal kemik üzerindeki kuvvetleri azaltır. Üç ipliğin de girdiği boynun hemen altındaki oluk, kemik tepesinin altında daha iyi bir kuvvet dağılımına izin verir.

Ayrıca, servikal bölgenin makro-yivli tasarımı, stresi ve kortikal yükü en aza indiren ve böylece kortikal kemiği daha iyi koruyan kare-yivli bir model sergiler. Kendini kanıtlamış standart 60 derece ipler, optimal kemik-implant teması için spongiozadaki kemik yüzey alanını nihayet arttırır.

ÜÇ KURŞUN DİŞLER

Üç bağımsız yiv, 120 ° aralıklarla başlar ve implant gövdesi etrafında spiral şeklinde başlar ve krestal dikey olukta son bulur. Üçlü dişler ortalama olarak dönüş başına 1,8 mm'lik bir uç sağlar.

TRI® İMPLANTLARININ GELİŞMİŞ BİYOMEKANİK TASARIMI (TRI® BONEADAPT) YÜKSEK BİRİNCİL STABİLİTE SAĞLAMAK İÇİN TASARLANMIŞTIR.

TRI® İMPLANTLARININ GELİŞMİŞ BİYOMEKANİK TASARIMI (TRI® BONEADAPT) YÜKSEK BİRİNCİL STABİLİTE SAĞLAMAK İÇİN TASARLANMIŞTIR. Dental implantların yüksek birincil stabilitesi, özellikle erken veya anında yükleme gibi modern tedavi konseptlerinde önemli bir başarı faktörüdür. Devam eden bir in vitro çalışma *, farklı implantların ** birincil stabilitesini değerlendirir. İmplantlar, maksimum yerleştirme torkunu belirlemek için bir tork göstergesi kullanılarak yapay kemiğe yerleştirildi. Yukarıdaki tablo, test edilen implant sistemlerinden ölçülen yerleştirme torklarını göstermektedir.

TRI® SBA YÜZEY
ÖNGÖRÜLEBİLİR OSSEOİNTEGRASYON İÇİN

TRI® SBA (kumlanmış, büyük kumlu, asitle dağlanmış) yüzey, 20 yılı aşkın süredir sektörün altın standartlarından biridir. İmplant yüzeyinin korundum partikülleri ile basınç altında patlatılmasıyla oluşturulur. Son aşamada, orta bir pürüzlülük elde etmek için yüzey iki kez asitle aşındırılır.

Gingiva coloured implant collar
The Tissue-Level implant features a 1.8 mm machined implant collar for optimal esthetic results in the posterior area.

Machined implant neck
The Bone-Level implants feature a 0.5 mm machined neck in the crestal area. 

Medium roughness 
The entire implant body is blasted with coarse-grained corundum particles of 200–400 micron before being double acid-etched. 

YÜZEY YAPISI

Mükemmel osseointegrasyon için ideal bir temel olarak 20-40 μm makro yapı ve 2-4 μm mikro yapı. Bu yapı, bu yüzey tipi için çok sayıda klinik çalışma ile kanıtlanmıştır.

BAŞARI ORANI

Resmi şikayet istatistiğine göre SBA'nın implant sağkalım oranı. *Son Güncelleme: 30.06.2020

TRI® SBA YÜZEYİ İLE MÜKEMMEL SONUÇLAR ELDE EDİN
ORTA KABA BÜYÜK KUM KUMLAMA VE ASİT AŞINDIRILMIŞ YÜZEYLER (TRI® SBA GİBİ) BİLİMSEL OLARAK KANITLANMIŞ EN İYİ SONUÇLAR SUNAR

En son BDIZ EDI İmplant Çalışması 2014/2015 97 dental implant üreticisinin yüzeylerini karşılaştırır. TRI® SBA orta pürüzlü yüzey, implant dişinin yüksek hassasiyetini ve implant yüzeyinin temizliğini kanıtlayan BDIZ EDI sertifikasını almıştır. TRI® SBA yüzeyi orta pürüzlü bir yüzeydir.